LXF
 
 
ONLINE platby:

Online, nejrychlejší platba Online platby VISA platba kartou VISA Visa spolupráce s LXF.CZ Neplaťte zbytečně nic navíc Levně, levněji LXF.CZ Zabezpečený online platby na e-shopu LXF.CZ LXF.CZ Luxifer CZ
 
 

Doprava do druhého dne spolupráce LXF.CZ GLS


RADY, TIPY a FAQ » LED ŽÁROVKY » Co je úhel světla LED žárovky?
Co je vyzařovací úhel světla LED žárovky?

Vyzařovací úhel LED žárovky je kužel světla, který žárovka vyzařuje. Pro lepší přehlednost zde máme jednoduchou tabulku, která porovnává základní vlastnosti jednotlivých typů LED žárovek z pohledu vyzařovaného kužele světla.

 

 Úhel svitu (kužel světla)

 Popis a vhodné použití

 30°- 60° S tímto úhlem svitu se setkáte u bodových žárovek, které jsou  určeny pro osvětlení konkrétních předmětů nebo omezené části prostor. Při výšce svítidla 1m nad zemí osvětlí základnu kužele světla o průměru 100cm - 200cm. Bodové svítidla s malým kuželem světla.
 90°- 120° S tímto úhlem svitu se setkáte u bodových žárovek, kde je potřeba osvítit větší předměty nebo větší část prostor. Při výšce svítidla 1m nad zemí osvětlí základnu kužele světla o průměru 350cm - 1,1m. Bodová svítidla s větším kuželem světla.
 160°- 180° S tímto úhlem svitu se setkáte u stropních svítidel, která jsou schopna osvítit velké prostory nebo celé místnosti. Stropní svítidla, svítidla na stěnu.
300°- 360° Kužel světla vyzařovaný těmito svítidly lze označit za všesměrový. Svítí tedy do všech stran a z tohoto pohledu je lze označit za plnohodnotnou náhradu klasických žárovek. Všesměrová svítidla (lustry a lampy).

 

 

Orientační zobrazení úhlu světla vyzařované žárovkou