LXF
 
 
ONLINE platby:

Online, nejrychlejší platba Online platby VISA platba kartou VISA Visa spolupráce s LXF.CZ Neplaťte zbytečně nic navíc Levně, levněji LXF.CZ Zabezpečený online platby na e-shopu LXF.CZ LXF.CZ Luxifer CZ
 
 

Doprava do druhého dne spolupráce LXF.CZ GLS


»
Co je vyzařovací úhel světla LED žárovky?

Vyzařovací úhel LED žárovky je kužel světla, který žárovka vyzařuje. Pro lepší přehlednost zde máme jednoduchou tabulku, která porovnává základní vlastnosti jednotlivých typů LED žárovek z pohledu vyzařovaného kužele světla.

 

 Úhel svitu (kužel světla)

 Popis a vhodné použití

 30°- 60° S tímto úhlem svitu se setkáte u bodových žárovek, které jsou  určeny pro osvětlení konkrétních předmětů nebo omezené části prostor. Při výšce svítidla 1m nad zemí osvětlí základnu kužele světla o průměru 100cm - 200cm. Bodové svítidla s malým kuželem světla.
 90°- 120° S tímto úhlem svitu se setkáte u bodových žárovek, kde je potřeba osvítit větší předměty nebo větší část prostor. Při výšce svítidla 1m nad zemí osvětlí základnu kužele světla o průměru 350cm - 1,1m. Bodová svítidla s větším kuželem světla.
 160°- 180° S tímto úhlem svitu se setkáte u stropních svítidel, která jsou schopna osvítit velké prostory nebo celé místnosti. Stropní svítidla, svítidla na stěnu.
300°- 360° Kužel světla vyzařovaný těmito svítidly lze označit za všesměrový. Svítí tedy do všech stran a z tohoto pohledu je lze označit za plnohodnotnou náhradu klasických žárovek. Všesměrová svítidla (lustry a lampy).

 

 

Orientační zobrazení úhlu světla vyzařované žárovkou