Vážení zákazníci, věnujte prosím pozornost změně režimu kamenné prodejny v Praze-Holešovicích. Více se dozvíte v článku. Tým Luxifer | LXF

Jak zapojit RGB LED pásek?

Při zapojování RGB LED pásku doporučujeme řídit se všemi postupy, které jsme uvedli v části "Jak zapojit LED pásek".

Nicméně  zapojení RGB LED pásku ke zdroji je jiné, než u jednobarevného LED pásku. U RGB LED pásku je potřeba mezi zdroj a samotný RGB LED pásek zařadit ovladač. Ovladač se podle nastavení stará o výslednou barvu, kterou bude RGB LED pásek svítit. Připravili jsme pro vás přehledné schéma, jak si můžete RGB LED pasek zapojit. Věnujte opět pozornost výkonu zdroje, který budete potřebovat a navíc také výběru vhodného RGB LED ovladače. 

Druhy LED pásků, které nabízíme v našem e-shopu Lxf.cz:

Schéma zapojení: RGB LED pásek - RGB ovladač - Zdroj 12V

Tento způsob zapojení RGB LED pásku je základní a skládá se z RGB LED pásku, ovladače RGB a zdroje. RGB ovladač je nutný, jinak by jste nemohli měnit barvu světla RGB LED pásku. Jak jednotlivé komponenty propojit je uvedeno na přiloženém schématu. Tento způsob zapojení je vhodný pro menší a jednodušší instalace RGB LED osvětlení.

zapojení LED pásku RGB

 

Schéma zapojení: RGB LED pásek - RGB ovladač - Zdroj 12V - Zesilovač RGB signálu

Tento způsob zapojení RGB LED pásku je stejný jako předcházející, ale navíc je doplněn o další RGB LED pásek, který je umístěn dále od RGB ovladače. Pokud je RGB LED pásek umístěn dále než 5m od RGB ovladače, je nutné do obvodu zapojit zesilovač RGB signálu. Zesilovač RGB signálu se postará o dostatečné napájení i vzdálených RGB LED pásků. Zde přikládáme schéma zapojení.

zapojení LED pásku RGB se zesilovačem

Schéma zapojení: Rozsáhlejší instalace

Při rozsáhlejší instalaci RGB LED osvětlení se nejčastěji používá efektový RGB ovladač, který umí ovládat jednotlivé kanály zvlášť. Zapojuje se mezi napájecí zdroj a RGB LED osvětlení. Efektový RGB ovladač je napájen stejným zdrojem, kterým bychom napájeli RGB LED osvětlení přímo a jednotlivé barevné kanály RGB osvětlení připojíme k výstupu RGB ovladače, jak je to uvedeno na přiloženém obrázku.

ovladani_rgb_pasku_2

V případě jakýchkoliv dotazů jak správně postupovat při zapojení nebo instalaci RGB LED pásků a všech souvisejících komponent, nás neváhejte kontaktovat. Velmi rádi vám poradíme.