K čemu slouží LED ovladače?

LED ovladače jsou zcela jistě velmi důležitou komponentou LED svítidel. Díky LED ovladačům můžete LED osvětlení:

  • Zapnout a vypnout
  • Regulovat intenzitu světla - STMÍVAT
  • Měnit barvy světla, pokud se jedná o RGB LED osvětlení
  • Nastavit různé světelné efekty a sekvence
  • Zesilovat RGB a LED signál
  • Automatizovat LED osvětlení (připojení k inteligentním řídícím jednotkám) 

 

S LED ovladači, ať už jednotlivě nebo v kombinaci více typů LED ovladačů, můžete vytvořit skutečně zajímavé a komplexní instalace. Své LED osvětlení, ať už jednobarevné LED pásky nebo barevné RGB LED pásky tak můžete ovládat dotykem nebo pohybem těla. Nebo si můžete do vašeho mobilního telefonu nainstalovat aplikaci pro podporu LED ovladače a okamžitě můžete LED osvětlení ovládat vaším mobilním telefonem prostřednictvím Wifi. V oblasti LED ovladačů skutečně nejsou žádná omezení vaší fantazie.  

V nabídce našeho e-shopu Lxf.cz najdete tyto druhy LED ovladačů:

  

Zapojení LED ovladače

Zapojení každého z uvedených LED ovladačů se může zásadně lišit. Proto je důležité před samotnou instalací, prostudovat návod na zapojení. Připravili jsme pro vás několik základních schémat, jak může být LED ovladač zapojen. Schéma zapojení některých LED ovladačů naleznete zde

LED ovladače pro LED žárovky

LED žárovky, které prodáváme v našem e-shopu Lxf.cz s údajem stmívatelné, fungují s většinou běžných triakových stmívačů na trhu. K problému může dojít v případě, kdy je na stmívači připojeno jen malé množství LED žárovek. Je to z důvodu, že triakové stmívače potřebují ke své správné funkci určitou minimální zátěž, kterou běžná žárovka dodá, ale úsporná LED žárovka ne. Vždy je třeba znát předem parametry triakového stmívače, který chcete s LED žárovkami použít. Podrobnosti o stmívatelnosti LED žárovek jsme pro vás připravili ve článku "Lze stmívat LED žárovku

Pokud si nejste jisti s výběrem správného LED ovladače, nebo s jeho zapojením, neváhejte nás kontaktovat, velmi rádi vám poradíme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení