LXF
 
 
ONLINE platby:

Online, nejrychlejší platba Online platby VISA platba kartou VISA Visa spolupráce s LXF.CZ Neplaťte zbytečně nic navíc Levně, levněji LXF.CZ Zabezpečený online platby na e-shopu LXF.CZ LXF.CZ Luxifer CZ
 
 

Doprava do druhého dne spolupráce LXF.CZ GLS


RADY, TIPY a FAQ » OVLÁDANÍ LED - STMÍVAČE » Vícekanálový stmívač
Vícekanálový LED stmívač

Vícekanálová LED stmívač patří do velké rodiny LED ovladačů. K čemu LED ovladače slouží a jaké máme typy je vysvětleno zde.

Vícekanálová LED stmívač je určen k ovládání více kanálu, tedy k ovládání více okruhů LED pásek (LED svítidel) které jsou připojeny do sestavy (obvodu). Není-li překročen maximální proud stmívače, je stmívač zapojen v sestavě přímo mezi spínaný zdroj a LED pásky. Je-li překročen maximální povolený proud na výstupu stmívače, je třeba do sestavy přidat zesilovače signálu. Pro oba zmíněné způsoby zapojení jednoduchého LED stmívače přikládáme dvě schémata.

Vícekanálový stmívač má počet výstupů daný počtem kanálů stmívače. Maximální zátěž jednoho kanálu bývá vždy uvedena přímo na stmívači.

 

  • U sestav, kde výkon LED pásku připojeného na výstup kanálu nepřesahuje maximální možnou zátěž kanálu, se LED pásek připojí přímo na výstup požadovaného stmívače.

 

  • Pokud LED pásek přesahuje maximální povolený proud kanálem je třeba do sestavy připojit i zesilovače signálu, které se zapojí mezi výstup stmívače a LED pásek.

 

Pro příklad nabízíme dvě schémata zapojení vícekanálového LED stmívače:

 

 

  

V našem e-shopu Lfx.cz vám můžeme nabídnout celou řadu těchto LED ovladačů. Pokud si nebudete jisti s výběrem nebo zapojením, neváhejte nás kontaktovat, velmi rádi vám poradíme.