Vícekanálový LED stmívač

Vícekanálová LED stmívač patří do velké rodiny LED ovladačů. K čemu LED ovladače slouží a jaké máme typy je vysvětleno zde.

Vícekanálová LED stmívač je určen k ovládání více kanálu, tedy k ovládání více okruhů LED pásek (LED svítidel) které jsou připojeny do sestavy (obvodu). Není-li překročen maximální proud stmívače, je stmívač zapojen v sestavě přímo mezi spínaný zdroj a LED pásky. Je-li překročen maximální povolený proud na výstupu stmívače, je třeba do sestavy přidat zesilovače signálu. Pro oba zmíněné způsoby zapojení jednoduchého LED stmívače přikládáme dvě schémata. Vícekanálový stmívač má počet výstupů daný počtem kanálů stmívače. Maximální zátěž jednoho kanálu bývá vždy uvedena přímo na stmívači. 

  • U sestav, kde výkon LED pásku připojeného na výstup kanálu nepřesahuje maximální možnou zátěž kanálu, se LED pásek připojí přímo na výstup požadovaného stmívače. 
  • Pokud LED pásek přesahuje maximální povolený proud kanálem je třeba do sestavy připojit i zesilovače signálu, které se zapojí mezi výstup stmívače a LED pásek. 

 

Pro příklad nabízíme dvě schémata zapojení vícekanálového LED stmívače:

 

vícekanálový LED stmívač

 

vícekanálový LED stmívač se zesilovačem

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení