Zdroje MEAN WELL

Rozdělení podle funkce zdroje

  • CV - napěťové (constant voltage): Napájecí zdroje s konstantním napětím. Při přetížení je výstupní proud omezen elektronickou pojistkou a jde o poruchový stav.
  • CC - proudové (constant current): Napájecí zdroje s konstantním proudem. Zdroj udržuje v rámci deklarovaného rozsahu výstupního napětí na výstupu konstantní proud.
  • CV+CC kombinované (constant voltage + constant current): Napájecí zdroje s konstantním napětím s možností fungování jako zdroje s konstantním proudem. Jedná se primárně o napěťový zdroj. Při přetížení zdroje, resp. připojení LED zátěže s napětím menším, než je jmenovité výstupní napětí zdroje, zdroj přejde do režimu konstantního výstupního proudu. Omezení výstupního proudu je v tomto případě na rozdíl od ryze CC zdrojů pracovní režim a nikoli poruchový stav.

 

Napěťové napájení se hodí především pro napájení LED pásků a LED modulů malého výkonu. Proud procházející LED diodami je stabilizován předřadnými odpory sériově zapojenými s LED. Výhodou je snadné použití a jednoduchý návrh LED svítidel. Nevýhodou jsou výkonové ztráty vznikající na předřadných odporech, které snižují celkovou účinnost svítidel.

Proudové napájení se používá pro napájení LED pásků s vyšším výkonem, případně proudových LED pásků. LED diody jsou na modulu zapojeny sérioparalelně a proud procházející LED je stabilizován samotným zdrojem. Výhodou je vysoká účinnost svítidla blízká účinnosti samotných LED. Nevýhodou je u proudových pásků složitější návrh svítidla a jeho napájení. 

Rozdělení podle způsobu řízení zdroje

Označení pro 3 standardní způsoby řízení MEAN WELL zdrojů:

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.