LXF
 
 
ONLINE platby:

Online, nejrychlejší platba Online platby VISA platba kartou VISA Visa spolupráce s LXF.CZ Neplaťte zbytečně nic navíc Levně, levněji LXF.CZ Zabezpečený online platby na e-shopu LXF.CZ LXF.CZ Luxifer CZ
 
 

Doprava do druhého dne spolupráce LXF.CZ GLS


RADY, TIPY a FAQ » ZDROJE PRO LED » Napěťový nebo proudový zdroj?
Napěťový nebo proudový zdroj?

Pokud si kladete otázku, jaký typ zdroje koupit, odpovědí na vaši otázku je typ vašeho LED pásku, ke kterému chcete zdroj připojit.

 

  • Pokud máte Napěťový LED pásek (nejrozšířenější typ) pak potřebujete NAPĚŤOVÝ ZDROJ
  • Pokud máte Proudový LED pásek (méně obvyklý) pak potřebujete PROUDOVÝ ZDROJ

 

Nabídka LED páseků je z převážné většiny tvořena napěťovými LED pásky na stejnosměrných 12V, resp. v menší míře na stejnosměrných 24V. Tyto LED pásky se pak napájí zdroji konstantního napětí podle požadavku pásku. Výhodou tohoto řešení je, že není potřeba řešit délku připojovaného LED pásku, ale zdroj stačí pouze dimenzovat na dostatečný výkon.


V dnešní době se ovšem objevují i LED pásky proudové, které jsou určeny pro napájení zdroji s konstantním proudem. Tyto LED pásky dosahují vyšších účinností než napěťové, ale toto je vykoupeno složitějším dimenzováním zdroje. U těchto LED pásků je třeba znát rozpětí elektrického proudu, na které má být provozován jeden modul LED pásku. Potom je možné vynásobením tohoto rozmezí počtem požadovaných modulů ("délkou LED pásku") zjistit požadavek na vstupní proud. Podle tohoto proudu jsme již pak schopni určit vhodný zdroj.

 

Pokud si s výběrem zdroje pro váš LED pásek nejste jisti, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem pomůžeme.