Rohové LED profily a rohové lišty na LED pásky

Rohové LED profily a rohové lišty na LED pásky jsou speciálním typem hliníkových produktů s nejvyšší kvalitou zpracování. Svým tvarem jsou navrženy pro osvětlení rohů. Umožňují také nasměrovat světlo pod určitým úhlem 30⁰, 45⁰, nebo 60⁰. Rohová svítidla sestavená z profilů nebo lišt a osazená LED pásky jsou skvělým dekorativním a funkčním prvkem osvětlení.

led-profil-rohovyrohovy-led-profilled-lista-rohovarohova-lista-na-led-pasek

Označují se jako rohové LED lišty a rohové profily na LED pásky, ale ve skutečnosti se jedná o kvalitní hliníkové produkty s širokou nabídkou příslušenství k výrobě rohových svítidel. Není přitom téměř žádné omezení zda použijete LED profily rohové pro instalaci svítidel v interiéru nebo venkovních prostorech, kde je potřebná zvýšená třída krytí IP. Stačí jen správně vybrat požadované komponenty a příslušenství.

#showmore#

Jak vybrat rohové profily a lišty pro LED pásky?

Lišty a LED profily rohové slouží k výrobě estetického, minimalistického a funkčního rohového LED osvětlení do interiérů nebo exteriérů. Po technické stránce umožňují snadnou instalaci LED pásků včetně nezbytných souvisejících komponent. 

Při výběru vhodného rohového profilu je třeba zvážit jaký účel má osvětlení plnit. Pokud požadujete vysokou svítivost výsledného sestaveného rohového svítidla budou pravděpodobně vaší volbou rohové profily pro LED pásky s možností montáže dvou a více pásků. Naopak pro dekorativní rohové osvětlení plně postačují subtilní a menší rohové hliníkové lišty pro LED pásek.

Rohové ALU LED profily nebo lišty mají speciální tvar a design, který se přizpůsobuje požadavkům osvětlení. Pomocí těchto produktů snadno dosáhneme osvětlení s požadovaným úhlem svitu. Známé jsou především:

 • rohové LED profily 30° - úhel osvětlení
 • rohové LED profily 45° - úhel osvětlení
 • rohové LED profily 60° - úhel osvětlení

pro účely osvětlení:

 • Osvětlení pracovní desky stolu LED pásky
 • Osvětlení kuchyňské pracovní desky LED pásky
 • Osvětlení nábytku a polic LED pásky
 • Osvětlení nik a jiných zákoutí LED pásky

Velkou výhodou je možnost sestavení svítidel na míru dle přání zadavatele, designéra nebo konstruktéra. Rohové profily pro LED pásky jsou dokonalým architektonickým řešením dekorativního osvětlení a svítidel.

Jaký májí rohové LED profily a lišty pro  výrobu rohového osvětlení význam?

Odpověď je snadná. Rohové LED lišty a profily mají estetický a funkční význam. Profily a LED lišty rohové jsou vyrobeny z kvalitního hliníku, který je lehký, odolný a zároveň výborně odvádí teplo. Odvod tepla a chlazení je nutným předpokladem pro správnou funkci osvětlení a LED pásků instalovaných uvnitř profilu nebo lišty. Dále jsou nosičem komponent pro výrobu komplexních designových rohových svítidel jako jsou:

Estetický význam je rovněž velmi důležitý. Kompletně osazené rohové LED profily a lišty potřebným příslušenstvím ochrání uvnitř profilu instalovaný LED pásek od prachu, vlhkosti nebo vodě. Rohová svítidla z LED profilů jsou navíc minimalistická a designově kompaktní. Do prostor přináší dokonalý světelný zážitek.

Jakou povrchovou úpravu a barvy zvolit pro rohové LED profily?

Dle významu použití nabízíme následující barevné provedení a povrchové úpravy pro rohové LED profily:

 • neeloxované rohové LED profily - tato povrchová varianta se využívá především při ohýbání profilů
 • eloxované rohové LED profily - matná stříbrná povrchová úprava
 • bílé rohové LED profily - estetická varianta
 • černé rohové LED profily - kontrastní estetická varianta
 • individuální lakování dle stupnice RAL

Jak velký světelný výkon zajistí rohové LED profily?

Lišty a profily pro rohové LED osvětlení jsou skvělou náhradou za jakékoliv běžné světlo. V závislosti na použitých komponentech mohou rohové LED profily a lišty plnit funkci doplňkového nebo dekoračního osvětlení.

Jak náročná je montáž rohových LED profilů a lišt?

Velmi často se uvádí, že montáž profilů, lišt a LED pásků je jednoduchá. Pro profesionála v oboru s potřebným vybavením tomu tak skutečně je. Kutil nebo odborný hobby nadšenec může narazit během montáže na řadu technických výzev. Aby byl výsledek vašeho osvětlení perfektní doporučujeme svěřit vaši montáž rohových LED profilů odborníkům.

Jaké jsou délky LED rohových profilů a možnosti dopravy?

Pro rohové světelné linie pravděpodobně využijete všechny nabízené délky: 1m, 2m a 3m. Rohové LED profily 3m délky přepravujme výhradně společností TOPTRANS.

10 položek celkem
led-profil-rohovy-45-16-KLUS-B8504
od 112 Kč bez DPH
od 135 Kč
Kód: A08504A_1
45 ALU B4023K7 01a
od 166 Kč bez DPH
od 201 Kč
Kód: A04023A_1
led-profil-rohovy-KUBIK-KLUS-B7697
od 188 Kč bez DPH
od 227 Kč
Kód: A07697A_1
led-profil-rohovy-GLAD-KLUS-B7009
Výprodej
od 201 Kč bez DPH
od 243 Kč
Kód: B7009ANODA_1
led-profil-rohovy-PAC-ALU-KLUS-B4370
od 163 Kč bez DPH
od 197 Kč
Kód: A04370A_1
led-profil-rohovy-KOPRO-30-KLUS-B7890
od 282 Kč bez DPH
od 341 Kč
Kód: A07890A_1
led-profil-rohovy-LOC-30-KLUS-18015
od 364 Kč bez DPH
od 441 Kč
Kód: A18015A_1
led-profil-rohovy-KOPRO-KLUS-B6367K7
od 257 Kč bez DPH
od 311 Kč
Kód: A06367A_1
stropni-lista-pro-led-KOZUS-CR-KLUS-C0600
od 257 Kč bez DPH
od 311 Kč
Kód: A00600N_1
A06885APH 01
Novinka
LED lišta rohová KLUŚ ROGER
Na objednání (20+ dní)
od 357 Kč bez DPH
od 432 Kč
Kód: A06885A_1