6 položek celkem
PL27BBLI 01
od 30 Kč bez DPH
od 36 Kč
+ další
Kód: PL27BNLI
objimka-na-stinidlo-PL27BBTF-bila
od 46 Kč bez DPH
od 56 Kč
+ další
Kód: PL27BNTF
e27-objimka-s-vypinacem-PL27BNLIN-cerna
od 95 Kč bez DPH
od 115 Kč
+ další
Kód: PL27BNLIN
e27-objimka-s-vypinacem-PL27BBFIN-bila
od 105 Kč bez DPH
od 127 Kč
+ další
Kód: PL27BNFIN
objimka-na-zarovku-e14-PL14BBLI-bila
od 31 Kč bez DPH
od 38 Kč
+ další
Kód: PL14BNLI
objimka-na-stinidlo-PL14BBTF-bila
od 40 Kč bez DPH
od 48 Kč
+ další
Kód: PL14BNTF

Bakelitové objímky na žárovky jsou vyhledávaným prvkem osvětlení již od nepaměti. Patří mezi oblíbené komponenty pro výrobu svítidel z naší velmi široké nabídky s jejichž pomocí snadno vyrobíte jednoduchá svítidla nebo sestavy osvětlení. Aby mohla být vaše tvůrčí činnost při výrobě osvětlení rozmanitá, naleznete v naší nabídce také barevné bakelitové objímky na žárovky různých patic a tvarů.

#showmore#

Z jakého materiálu jsou bakelitové objímky vyrobeny?

Bakelitové objímky jsou vyrobeny z termosetové pryskyřice. Jedná se o lehký a odolný materiál, který dobře známe z 50. a 60. let, kde z něj byly vyráběny telefony, rádia a další elektro spotřebiče. Vnitřní elektronika a patice žárovky kovové objímky je vyrobena z plastu. Termoplastový materiál velmi dobře odolává zvýšené teplotě a má samozhášivé vlastnosti.

Jaké patice pro bakelitové objímky naleznete v nabídce?

Bakelitové objímky na žárovky nabízíme v nejrozšířenějších paticích E27 a E14. Přidáváme také upřesní a vysvětlení rozdílu.

  • Bakelitové objímky E27 jsou vybaveny šroubovacím závitem E27 o průměru průměru 27 mm, kterému se říká také „velký Edisonův závit“.
  • Oproti tomu bakelitové objímky E14 jsou opatřeny malým šroubovacím závitem s průměrem 14 mm, kterému se pro jeho rozměry říká „miňonka“

Jaké vlastnosti dále mohou mít bakelitové objímky na žárovky?

Bakelitové objímky E27 a E14 nabízí také další funkce a vlastnosti. V naší nabídce naleznete zejména bakelitové objímky žárovky s úchytem pro stínidlo, nebo bakelitové objímky na žárovky s vypínačem. Ten může být buď tahový nebo kolébkový.