DALI SLIM zdroj 12V 60W POS

Kód: FTPC60V12-S-DA6
9 999 Kč / ks 8 264 Kč bez DPH
Ihned k odeslání
Můžeme doručit do:
7.3.2024
 • DALI 12V spínaný zdroj s vysokou efektivitou provozu
 • Pasivní chlazení vzduchem
 • Spolehlivý zdroj ve SLIM provedení - podlouhlý tvar

Detailní informace

Detailní popis produktu

DALI SLIM zdroj 12V POS FTPC60V12-S-DA6 je kvalitní spínaný zdroj s moderními technologiemi a elektronikou. Jeho technický a produktový design je navržen pro napájení a PWM stmívání LED pásků. Je vhodný pro stejnosměrné napájení nízkonapěťových elektronických zařízení. Tento lehký a kompaktní DALI 12V LED zdroj je vhodný pro evropské napájecí sítě (220 - 240 VAC). Na výstupu nabízí hodnoty:

 • napětí: DC 12 V
 • proud: 5 A
 • výkon: 60 W

Produktový a technický design jej předurčují také jako ideální napájecí zdroj pro LED pásky 12V v instalacích osvětlení, kde je vyžadováno plynulé stmívání. K řízení výstupního napětí můžete využít:

 • DALI nebo DALI-2 řídící signál
 • PUSH DIM tlačítkové ovládání

Štíhlé SLIM provedení je vhodné pro výrobu svítidel společně s LED profily, které jsou vyrobeny s možností umístění zdroje do své vnitřní části.

DALI napájecí zdroj pro LED pásky 12V FTPC60V12-S-DA6 je nositelem vysoké technické kvality zpracování a použitých elektronických komponent. Termoplastové šasi zajišťuje pasivní chlazení a ochranu zdroje dle třídy krytí IP20. Společnost POS je respektovaným evropským výrobcem napájecích zdrojů s řadou skvělých funkcí, vysokou efektivitou a spolehlivostí provozu.

Napěťový zdroj 12V pro SLIM pásky POS FTPC60V12-S-DA6 je spínaný zdroj s vysokou účinností 85% a řadou pokročilých funkcí:

 • Ochrana proti přetížení
 • Ochrana proti zkratu
 • Ochrana proti přepólování
 • Ochrana proti překročení provozní teploty (-20 až +45 °C)
 • MM - schválení pro použití v nábytku a truhlářských prvcích
 • PFC - (Power Factor Correction) vysoká korekce účiníku, minimálně zatěžuje rozvodnou síť a snižuje spotřebu
 • SELV - (Separated Extra Low Voltage) je bezpečnostní norma, která stanovuje maximální bezpečnou úroveň pro elektrická zařízení v oblasti nízkého napětí. Podle této normy musí být zdroj napájecího napětí oddělen od zbytku elektrického obvodu, takže existuje minimální riziko elektrického úrazu elektrickým proudem

DALI SLIM zdroj 12V POS FTPC60V12-S-DA6 doporučujeme také pro PWM (Pulse Width Modulation) stmívání LED pásků 12V pomocí LED ovladače. Stmívání PWM (Pulse Width Modulation) je velmi tiché. Rušivé zvuky, které jsou pro tento typ stmívání typické jsou na téměř neslyšitelné úrovni.

Montáž

DALI napájecí SLIM zdroj 12V POS FTPC60V12-S-DA6 je interiérový zdroj určený k zabudování do rozvodných skříní nebo k přisazení na zvolené materiály. Pro připojení kabeláže je připravena šroubovací svorkovnice. Montáž a zapojení by měl provádět pouze kvalifikovaný odborník s potřebným osvědčením. Pro usnadnění montáže využijte svorky a přívodní kabely na 230V.

Upozornění

Spínané zdroje vyžadují z pohledu zajištění spolehlivosti a dlouhé životnosti výkonovou rezervu. Doporučení výrobců je 20% rezerva pro rezidenční projekty a 30% výkonová rezerva pro komerční provozy, kde se očekává provoz osvětlení na úrovní 12h / 7 dní.

Vlastnosti

Použití

 • SLIM DALI zdroj 12V pro LED pásek

Doplňkové parametry

Kategorie: 12V - LED zdroje řízené signálem DALI, LED zdroje 12V, SLIM zdroj (vhodné do LED profilu), Stmívatelné zdroje pro LED pásky, SELV (zvýšená bezpečnost zdroje), LED zdroje vnitřní, 12V - LED zdroje vnitřní, 24V - LED zdroje vnitřní, 12V - LED zdroje voděodolné
Záruka: 2 roky
IP krytí: IP20 (interiérový)
výstupní napětí: 12 V
výstupní výkon: ≤ 100 W
řada: FTPC-S
instalace: dle normy MM (do nábytku)
další funkce: SLIM zdroj (vhodné do LED profilu), tiché zdroje při stmívání LED stmívačem, SELV (zvýšená bezpečnost zdroje)
stmívatelné: DALI, PUSH DIM
typ zdroje: napětový CV (constant voltage)
výrobce: POS
rozměry (d/š/v): 361,5 x 30 x 21,3 mm
vstupní napětí: 220 - 240 VAC / 47 - 63 Hz
výstupní napětí: 12 VDC
maximální proudové zatížení: 5 A
maximální výstupní výkon: 60 W
náběhový proud (studený start): 35 A (230 VAC)
účiník: 0,9 (230 VAC)
krytí: IP20

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: