Pochozí a pojezdový LED profil do dlažby či zeminy KLUŚ HR-MAX
Kód: A01829A_1 A01829A_2 A01829A_3 Zvolte variantuDetailní popis produktu
Pochozí a pojezdový LED profil do dlažby či zeminy HR-MAX je určen pro malosériovou výrobu a profesionální realizaci osvětlení LED pásky s následnou integrací do asfaltu, betonu, dlažby i štěrkové nebo zpevněné zeminy. Robustní hliníková konstrukce s klasifikací odolnosti IK10 je optimalizována pro instalaci až dvou LED pásků a umožňuje vytvářet vodotěsné světelné linie v chodnících, cestách, cyklostezkách, terasách, veřejných prostranstvích, příjezdových komunikacích i parkovištích. Díky vysoké mechanické odolnosti je vhodný pro pochozí i pojezdové aplikace. Precizní technické zpracování v kombinaci s celosvětově uznávanou produktovou kvalitou značky KLUŚ zaručuje špičkové světelné vlastnosti, vysokou účinnost a dlouhou životnost osvětlovacího systému.
Důležité prodejní informace
Předmětem objednání a dodání zboží je pouze LED profil do dlažby či zeminy HR-MAX ve vybrané délce a povrchové úpravě / barvě. ALU profil sám o sobě netvoří plnohodnotné svítidlo. Doporučujeme dokoupit také #tablink#difuzory#Difuzory## | #tablink#zaslepky#Záslepky## | #tablink#montaz#Montážní komponenty##, které zajistí perfektní funkčnost a vzhled vašeho osvětlení.
- Povrchová úprava / barva: Stříbrná - (anodizovaná - eloxovaná)
- Délka / rozměr: 1000 mm (± 1%) | 2005 mm (± 1%) | 3010 mm (± 1%)
Potřebujete profil upravit na přesný rozměr? Využijte službu #tablink#sluzby#zkrácení LED profilových lišt na míru podle zadaných rozměrů##. Máte vlastní představu o ideálním svítidle? Využijte naši nabídku #tablink#sluzby#zakázková výroba svítidel z LED profilových lišt a příslušenství##. Sestavíme osvětlení přesně podle vašich požadavků, s profesionálním zpracováním a precizním výsledkem.
#text_banner#
Jaké doporučené způsoby využití nabízí vestavný profil pro LED pásky do dlažby či zeminy HR-MAX?
Hledáte-li způsob, jak vyrobit lineární osvětlení LED pásky do dlažby či zeminy, hliníkový profil HR-MAX je ideální volbou. Nabízí profesionálům i technicky zdatným uživatelům příležitost navrhovat a konstruovat svítidla s možností:
- Vestavby do keramické či zámkové dlažby - profil se instaluje do předem připravené drážky v dlažbě nebo podkladním betonu. Po osazení vytváří souvislou světelnou linii zarovnanou s povrchem, vhodnou pro nasvícení chodníků, nástupních ploch, teras či veřejných komunikací s možností pochozí i pojezdové zátěže.
- Vestavby do nezpevněných ploch - instalace probíhá do připraveného lože ve štěrku nebo zemině se stabilizačními vrstvami. Tento způsob umožňuje realizaci lineárního osvětlení v zahradní architektuře, podél cest, záhonů nebo parkových ploch.
Jaké důležité technické vlastnosti nabízí vestavný profil na LED pásky do dlažby či zeminy HR-MAX?
Vestavný ALU LED profil k zabudování do dlažby či zeminy HR-MAX je vyroben z kvalitní hliníkové slitiny a navržen s důrazem na funkční a technicky promyšlený design. Poskytuje vysokou pevnost, efektivní odvod tepla a špičkovou mechanickou odolnost. Kompaktní, modulární design umožňuje flexibilní a inovativní řešení individuálních instalací osvětlení LED pásky v pochozí či pojezdové ploše. Níže uvádíme jeho klíčové technické vlastnosti:
- Systémová kompatibilita s dalšími #tablink#ALU profily# umožňuje plynule navázat lineární světelný paprsek z pochozí či pojezdové plochy směrem do konstrukce opláštění budovy, čímž je možné vytvořit ucelený a vizuálně propojený architektonický světelný koncept.
- Vysoká mechanická odolnost IK10 s možností pochozí i pojezdové zátěže.
- Komora / prostor ve spodní části profilu pro skryté vedení napájecích kabelů a elektrických rozvodů je výhodou u rozsáhlých projektů osvětlení, kde je potřeba efektivně a organizovaně spravovat elektrické napájení.
- Možnost využití systému KLUŚ CLICK - při použití kompatibilní montážní vložky lze LED pásky (řady 14K) instalovat jednoduchým zacvaknutím bez nutnosti lepení. Tento systém umožňuje rychlou montáž i demontáž LED pásku, snadný servis a čistou instalaci bez použití nástrojů či lepidel.
- Kompletní svítidlo sestavené z originálních komponent dosahuje stupně krytí IP20.
- Pro dosažení vodotěsného provedení IP68 je nutné zvolit vhodný LED pásek a během instalace správně utěsnit difuzor v určených montážních místech pomocí transparentního silikonu. Ten se aplikuje po stranách dna profilu a na kontaktní plochy (křidélka) difuzoru. Doporučuje se nanést takové množství silikonu, aby byl jemně vytlačen podél hran difuzoru. Po aplikaci silikonu je nutné zajistit dostatečnou dobu pro jeho vytvrzení. Přebytečný silikon je potřeba pečlivě odstranit pro zajištění estetického i funkčního provedení. Pouze dokonale hermeticky uzavřené svítidlo dokáže spolehlivě zabránit pronikání vlhkosti a jejímu následnému vysrážení na vnitřní straně difuzoru.
- Rozsáhlá nabídka prémiového montážního příslušenství pro špičkovou kvalitu, spolehlivost, dlouhou životnost a mimořádné světelné parametry svítidel.
- Dostupnost EULUMDAT pro výpočet umělého osvětlení.
Pro jaké LED pásky je hliníkový vestavný profil k osvětlení dlažby či zeminy vhodný?
Správný výběr světelného zdroje z kategorie LED pásky včetně dodržení konstrukčních doporučení jsou zásadní aspekty pro kvalitu a dlouhou životnost osvětlení. Pro produkt HR-MAX platí následující doporučení:
- Pro montážní prostor 17mm v profilu HR-MAX doporučujeme instalovat 1x LED pásek o šířce max. 17mm | Pro souvislou světelnou linii bez viditelného bodování diod LED pásku doporučujeme >96 LED/1 běžný metr (tento parametr ovlivňuje výběr kompatibilního difuzoru).
- Pro efektivní chlazení vybraného svítícího pásku doporučujeme nepřekračovat příkon: 15W / 1 běžný metr (tato hodnota se může v závislosti na podmínkách použití hliníkového profilu HR-MAX lišit).
- Vhodné a kompatibilní produkty z naší nabídky naleznete na záložce #tablink#led-pasky#doporučené LED pásky##.
Jaké jsou základní pokyny pro montáž vestavného LED profilu do pochozích či pojezdových ploch HR-MAX?
Instalace ALU profilu HR‑MAX pro osvětlení dlažby či zpevněných ploch vyžaduje odborné zkušenosti a odpovídající montážní i dílenské vybavení. Vzhledem k nutnosti přesného opracování podkladu (výřezy do dlažby, příprava drážek nebo betonových loží) a navazujících stavebních prací je tento systém určen především pro profesionální realizační firmy a zkušené montážníky. Přiložené #tablink#videa#montážní video## představuje doporučený pracovní postup pro montáž LED profilu do dlažby. Níže uvádíme několik obecných i specifických doporučení:
- Do vybrané montážní #tablink#profily#kompatibilní vodicí ALU kolejnice## se profil nasune a utěsní pomocí silikonu.
- Pro dosažení stupně krytí IP68 doporučujeme použít transparentní silikon určený pro venkovní aplikace s UV odolností.
- Záslepky se nasazují na profil z boku. Vybraný difuzor se do profilu vtlačí a vmáčkne z pohledové strany.
- Kompletní sortiment příslušenství naleznete na záložkách v #souv#souvisejícím zboží##.
Technický výkres
Doplňkové parametry
| Kategorie: | LED profilové lišty |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 5902280345541 |
| značka: | KLUŚ - Official Distributor |
| typ profilu / lišty: | profil na 2 a více LED pásků |
| barva: | stříbrná |
| tvar řezu profilu / lišty: | obdélníkový |
| umístění: | na zem |
| typ montáže: | vestavná |
| podkladový materiál pro montáž: | obklad, dlažba, zemina |
| účel osvětlení: | dekorativní, orientační |
| směr svícení: | přímé osvětlení |
| šířka profilu: | 28 mm - 56 mm |
| specifické funkce: | k zabudování, zvýšená mechanická odolnost, přes profil je možné chodit, ochrana proti nárazu IK10, přes profil je možné jezdit autem, odolnost proti oxidaci při vysoké salinitě, vodotěsné |
| počet LED pásků: | 1 |
| možné IP svítidla: | IP68 |
| specifické umístění: | na podlahu |
| prostředí: | venkovní |
| délka profilu: | 1 m, 2 m, 3 m |
| sku kód: | A01829A |
| výška: | 27,2 mm |
| šířka: | 27,5 mm |
| tolerance délky: | ±1% |
video
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | KLUŚ Sp. z o.o. |
|---|---|
| Adresa : | ul. Słoneczna 126 05-506 Kolonia Lesznowola, Polska |
| E-mail : | info@klusdesign.pl |
