Schodové LED profily a schodové hrany pro podsvícení schodů

Schodové LED profily a schodové hrany pro podsvícení schodů jsou speciálním typem hliníkových produktů s nejvyšší kvalitou zpracování. Konstrukčně jsou navrženy jako světelné schodové hrany (schodovky), které zlepšují design schodiště a ochranu hrany schodu proti poškození. Osvětlení schodiště LED pásky z horní nášlapné strany zlepšuje také bezpečnost při pohybu na schodišti stejně jako případné podsvícení schodů, které je navíc krásným dekorativním prvkem osvětlení.

schodova-lista kopieosvetleni-schodu kopieschodistove-svetlo kopieosvetleni-schodiste kopie

Označují se jako LED profily na schody, ale ve skutečnosti se jedná o kvalitní hliníkové schodové hrany s širokou nabídkou příslušenství, které usnadňuje sestavit a vyrobit schodišťová světla včetně osvětlení schodiště LED pásky. Není přitom téměř žádné omezení zda použijete schodové LED profily a lišty pro instalaci svítidel v interiéru nebo venkovních prostorech, kde je potřebná zvýšená třída krytí IP. Stačí jen správně vybrat požadované komponenty a příslušenství.

#showmore#

Jak vybrat lišty a LED profily na schody?

Schodišťové LED profily a lišty slouží k výrobě estetického, minimalistického a elegantního LED osvětlení schodů do interiérů nebo exteriérů. Přispívají k vytvoření atraktivního a funkčního designu osvětlení schodiště LED pásky. Umožňují také snadnou instalaci všech nezbytných souvisejících komponent pro vytvoření kompaktního svítidla.

Při výběru vhodného schodišťového profilu nebo lišty je třeba zvážit jaký účel má osvětlení plnit. Pokud požadujete vysokou svítivost výsledného sestaveného schodového svítidla budou pravděpodobně vaší volbou schodišťové profily pro LED pásky s možností montáže dvou a více pásků. Naopak pro dekorativní podsvětlení schodů plně postačují subtilní a menší schodové lišty pro LED pásek.

Osvětlovací schodové lišty a profily pro LED pásky na schodiště mají speciální tvar a design, který se přizpůsobuje přisazené montáži na hranu schodu. Schodové LED profily a lišty vybraných typů nabízí možnost více směrů osvětlení. Oblíbené orientační osvětlení schodiště můžete doplnit o druhý způsob osvětlení, kterým je nepřímé podsvícení schodů. Využijte lišty a schodišťové profily pro LED pásky pro tyto účely osvětlení:

  • Podsvícení schodiště LED pásky
  • Osvětlení hrany schodu LED pásky
  • Osvětlení schodiště LED pásky

Velkou výhodou osvětlení schodů LED profily a lištami je možnost sestavit svítidla na míru dle přání investora, designéra nebo konstruktéra. Pomocí hliníkových lišt a profilů snadno docílíte požadované délky osvětlení. Lišty a schodové profily pro LED pásky lze snadno krátit i prodlužovat nebo napojovat pomocí systému spojek.

Jaký májí schodové LED profily a lišty význam?

Odpověď je snadná. Profily a LED lišty na schody mají estetický a funkční význam. Jsou vyrobeny z kvalitního hliníku, který je lehký, odolný a zároveň výborně odvádí teplo. Odvod tepla a chlazení je nutným předpokladem pro správnou funkci osvětlení a LED pásků instalovaných uvnitř profilu nebo lišty. Dále jsou LED profily na schody nosičem komponent pro výrobu komplexních designových svítidel pro osvětlení schodiště jako jsou:

Estetický význam je rovněž velmi důležitý. Kompletně osazené LED profily na schody potřebným příslušenstvím ochrání uvnitř profilu instalovaný LED pásek od prachu, vlhkosti nebo vodě. Schodišťová svítidla z LED profilů jsou navíc minimalistická a designově kompaktní. Do prostor přináší dokonalý světelný zážitek.

Jakou povrchovou úpravu a barvy mohou mít profily a LED lišty na schody?

Dle významu použití nabízíme následující barevné provedení a povrchové úpravy pro schodové hrany na LED pásky:

Jak velký světelný výkon zajistí schodové lišty a profily?

Profily pro LED osvětlení schodů jsou skvělou náhradou za jakékoliv běžné světlo. Výroba svítidla nabízí naprostou individualizaci. V závislosti na použitých komponentech mohou schodové LED profily mohou plnit následující funkce osvětlení schodiště:

  • Noční osvětlení schodiště LED pásky
  • Orientační osvětlení schodů LED pásky

Jak náročná je montáž schodových LED profilů a lišt?

Velmi často se uvádí, že montáž profilů, lišt a LED pásků je jednoduchá. Pro profesionála v oboru s potřebným vybavením tomu tak skutečně je. Kutil nebo odborný hobby nadšenec může narazit během montáže na řadu technických výzev. Aby byl výsledek vašeho osvětlení perfektní doporučujeme svěřit vaši montáž schodových profilů a zapojení LED pásků odborníkům.

Jaké jsou délky LED profilů pro schody a možnosti dopravy?

Pro schodové osvětlení a světelné linie pravděpodobně využijete všechny nabízené délky: 1m, 2m a 3m. LED profily na schody 3m délky přepravujme výhradně společností TOPTRANS.

4 položek celkem
schodova-lista-STEKO-PLUS-18018K7
od 360 Kč bez DPH
od 435 Kč
Kód: A18018A_1
schodova-lista-STEP-KLUS-18042K7
od 837 Kč bez DPH
od 1 013 Kč
Kód: A18042A_1
schodova-lista-STEPUS-KLUS-18038K7
od 849 Kč bez DPH
od 1 027 Kč
Kód: A18038A_1
A06888APH
Novinka
LED lišta schodová KLUŚ STEKO-PLUS
Na objednání (20+ dní)
od 357 Kč bez DPH
od 432 Kč
Kód: A06888A_1