5 položek celkem
PDMVNEXGORC04 01
od 872 Kč bez DPH
od 1 055 Kč
Kód: PDMVNEXGORC04
PDLP01EXVN 01
od 1 525 Kč bez DPH
od 1 845 Kč
Kód: PDLP03EXGO
APLP01 01
od 1 240 Kč bez DPH
od 1 501 Kč
Kód: APLP03
KPL27PRADE L2 01
od 650 Kč bez DPH
od 787 Kč
+ další
Kód: KPL27PCRDE-L
KPL27PRADE L1 01
1 323 Kč bez DPH
1 601 Kč
+ další
Kód: KPL27PGODE-L

Nástěnná svítidla vintage stylu jsou oblíbeným prvkem interiérového osvětlení. Jejich propracovaný design v vintage stylu je dnes stále oblíbenější. Současní designéři se inspirovali v historii a přináší na trh unikátní produkty dokonalých tvarů, designu z ušlechtilých materiálů. Výsledkem jsou vintage svítidla nebo vintage lampy, které se hodí pro dekorativní osvětlení v interiéru nebo venkovních prostorech.

#ShowMore#

Pro jaký účel se vintage lampy na zeď nejlépe hodí?

Vintage lampy na zeď spadají do kategorie nástěnného osvětlení. Je tedy možné využít jejich vintage design pro stejné potřeby jako běžné nástěnné lampy. Vzhled vintage lampy zaujme široké publikum. Samozřejmostí je také kvalitní tovární zpracování a použití materiálu jako kov, kůže nebo dřevo. Vintage lampy jsou prostě skvělé.

Jaké jsou použité materiály a barvy pro vintage lampy nástěnné?

Vintage lampy na stěnu nabízí rozmanitou povrchovou úpravu. Lampa může být lesklá, matná nebo třeba také ve formě kartáčovaného kovu. Nabídka barevných provedení je rovněž pestrá. Od klasické černé, bílé po pastelové barvy nebo barvy kovu jako měď, mosaz a titan.

Pro jaký druh osvětlení se nástěnné vintage lampy hodí?

Nástěnná vintage svítidla a lampičky vintage stylu jsou vhodná pro orientační, dekorační, bodové a nepřímé osvětlení. Výběr vhodného svítidla do vybraného prostoru záleží na mnoha faktorech. Lze však obecně říci že nástěnná svítidla vintage vzhledu jsou vhodná pro:

  • osvětlení chodby jako doplňková nástěnná svítidla
  • osvětlení schodiště jako doplňková nástěnná svítidla
  • osvětlení obrazů zavěšených na stěně
  • pro dekorativní osvětlení v obývacím pokoji, například pro čtecí koutek, ve formě nástěnné lampy na čtení
  • osvětlení ložnice, ve formě nástěnné lampy k posteli

Dále mohou mít také široké využití v komerčních provozech jako jsou bary, restaurace, kavárny a další. Cílem nástěnného vintage osvětlení je pozvednout celkový design a užitný komfort prostor, ve kterých jsou umístěna.

Jaké jsou technické parametry pro nástěnné vintage lampy?

Lampy vintage designu mohou být opatřeny vypínačem nebo je možné je namontovat přímo na zeď a zapojit na předpřipravený elektrický vývod. V naší nabídce naleznete jak nástěnné lampy interiérové tak venkovní se zvýšenou třídou krytí IP. Venkovní nástěnné vintage lampy odolají všem povětrnostním podmínkám.  

Jaké příslušenství je možné pro vintage nástěnné lampy zakoupit?

Pro některé typ nástěnné vintage lampy je možné zakoupit stínidla. Samozřejmostí, která utváří charakter každé konkrétní nástěnné vintage lampy je vhodná LED žárovka typu filament. Teprve s ní vypadá lampa opravdu skvěle.