9 položek celkem
APE2BI02 01 Kód: APE2BI02
APE2NEPER 01
+ další
Kód: APE2NEPER
APE2NEPAM13VNL 01 Kód: APE2NEPAM13VNO
APE2TBSBI 01 Kód: APE2TBSBI
APE2TBSBI02 01 Kód: APE2TBSBI02
APE2TBSNEPER 01
od 1 440,50 Kč bez DPH
od 1 743 Kč
+ další
Kód: APE2TBSNEPER
APE2TBSNEPAM05VN 01
od 1 960,33 Kč bez DPH
od 2 372 Kč
+ další
Kód: APE2TBSNEPAM05VN
APE2TBSNEPAM06VN 01
od 1 960,33 Kč bez DPH
od 2 372 Kč
+ další
Kód: APE2TBSNEPAM06VN

Venkovní nástěnná svítidla jsou oblíbenou součástí venkovního osvětlení již mnoho desítek let. Ať již se jedná o nástěnná světla, lampičky, nebo venkovní lampy na zeď vždy se jedná dekorativní svítidla v jedinečném designu se zvýšenou ochranou krytí proti vodě, dešti a dalším povětrnostním vlivům. Venkovní nástěnná svítidla bezpečně odolají celoročnímu provozu. Proto jsou vhodná pro osvětlení zahrady, altánu, pergoly, nebo také cesty a chodníku okolo domu. Doporučujeme je také pro osvětlení fasády, nebo pro orientační osvětlení v prostoru. V naší nabídce naleznete celou řadu svítidel jedinečných vlastností, nezaměnitelného stylu a silného charakteru. Specialitou našeho sortimentu mohou být venkovní nástěnná svítidla systému osvětlení EIVA IP65. Toto designové venkovní osvětlení je patentovaným produktem. Rovněž nositelem řady certifikací a ocenění za kvalitu zpracování. Naše venkovní nástěnná světla jsou ve většině případů vyrobena Made in Italy a to od prvotního návrhu vzhledu po koncovou produkci a sestavení. Vyberte si z široké nabídky produktů vašeho favorita.

#ShowMore#

Co znamená krytí IP pro nástěnná svítidla?

Nároky na venkovní nástěnná svítidla jsou v mnoha směrech vyšší než u svítidel do interiéru. IP krytí pro nástěnná venkovní světla udává odolnost proti vniknutí prachu a vody do svítidla. jednoduše jeho odolnost proti větru, deští, sněhu, mrazu a dalším povětrnostním vlivům. Podrobně jednotlivé třídy krytí vysvětlujeme v článku "Co udává parametr IP krytí". Obecně lze pro nástěnná venkovní svítidla doporučit třídu krytí IP65 a vyšší. 

Jaké další charakteristické vlastnosti mohou nástěnná venkovní svítidla mít?

Je to otočný, flexibilní nebo ohebný kloub, díky kterému se nástěnná svítidla plně přizpůsobí vašim potřebám. Velmi oblíbená jsou také nástěnná svítidla se senzorem pohybu nebo na dálkové ovládání. Solární venkovní svítidla jsou rovněž stále více v oblibě, především pro svou hospodárnost. Mezi žádané funkce venkovního osvětlení patří také stmívatelné venkovní světla. Ty dokáží nastavitelnou intenzitou osvětlení přesně vystihnout náladu a požadavky na světelný komfort.

Pro jaký druh osvětlení se venkovní nástěnná svítidla hodí?

Venkovní nástěnná svítidla dodají charizmatickou atmosféru zejména jako pro:

  • Nástěnné osvětlení fasády
  • Nástěnné světlení balkónu
  • N8stěnné osvětlení do altánu

Své místo však najdou také při mimořádných oslavách a událostech pro osvětlení zahrady nebo terasy.

Jakou chromatičnost pro venkovní nástěnná světla zvolit?

Venkovní svítidla zeď je možné zakoupit v několika barvách světla. Více se o barvě světla dočtete v našem článku "Teplota barvy světla u LED svítidel (teplota chromatičnosti)".

  • teplá bílá (2700-3000K) - Tato barva světla odpovídá klasické žárovce. Barva světla je nažloutlá a hodí se do klidových zón.
  • denní bílá (4000-4500K) - Neutrální žlutobílá barva se vyznačuje příjemnou ostrostí. Pro venkovní osvětlení je také vhodná. Využili bychom ji třeba pro osvětlení příjezdové nebo přístupové cesty.
  • studená bílá (6000-6500K) - Jedná se o modrobílý odstín. Velmi často se využívá pro venkovní reflektory, pouliční osvětlení.