Nástěnné LED profily a hliníkové LED lišty na stěnu

Nástěnné LED profily a hliníkové LED lišty na stěnu jsou speciálním typem hliníkových produktů s nejvyšší kvalitou zpracování. Slouží pro výrobu nástěnného osvětlení v dlouhých světelných liniích. Specifické modely jsou vhodné pro dosažení osvětlení pod určitým úhlem 30⁰, 45⁰, nebo 60⁰. Nástěnné LED lišty a hliníkové LED profily na zeď umožňují revoluční možnosti výroby nástěnných svítidel nebo světlených řešení. Jsou také technicky nejlepším způsobem jak umístit LED pásky na zeď či stěnu.

led-pasek-na-zedled-paska-na-zedneprime-osvetleni-stropuvenkovni-svetlo-na-fasadu

Označují se jako nástěnné LED profily a lišty, ale ve skutečnosti se jedná o kvalitní hliníkové produkty s širokou nabídkou příslušenství k výrobě nástěnných svítidel. Není přitom téměř žádné omezení zda použijete lišty a LED profily na zeď pro instalaci svítidel v interiéru nebo venkovních prostorech, kde je potřebná zvýšená třída krytí IP. Stačí jen správně vybrat požadované komponenty a příslušenství.

#showmore#

Jak vybrat nástěnné LED profily a hliníkové LED lišty na zeď?

LED profily na zeď a nástěnné lišty pro LED pásky slouží k výrobě estetického, minimalistického a funkčního přisazeného nástěnného LED osvětlení do interiérů nebo exteriérů. Po technické stránce umožňují snadnou instalaci LED pásky na stěnu včetně nezbytných souvisejících komponent.

Při výběru vhodného nástěnného LED profilu nebo lišty je třeba zvážit jaký účel má osvětlení plnit. Nástěnné LED profily a lišty mohou osvětlit celou místnost (osvětlením typu fabion) nebo jen dekorativním a funkčním způsobem osvětlit určité místo nebo předmět. Může se jednat například o zrcadlo nebo obraz. 

Pokud požadujete vysokou svítivost výsledného nástěnného svítidla budou pravděpodobně vaší volbou nástěnné profily pro LED pásky s možností montáže dvou a více pásků. Naopak pro dekorativní nástěnné osvětlení plně postačují subtilní a menší hliníkové lišty pro LED pásek na zeď. Nástěnné profily a lišty využíváme zejména pro tyto typy osvětlení:

 • Nepřímé osvětlení stěny LED pásky
 • Osvětlení zdi LED pásky
 • Osvětlení zrcadla LED pásky
 • Osvětlení chodby LED pásky
s více možnostmi osvětlení prostoru:
 • Jednosměrné - přímé nebo nepřímé osvětlení
 • Dvousměrné  - přímé i nepřímé osvětlení

Speciálním typem nástěnného osvětlení jsou LED profily do fasády. Tyto produkty jsou mimořádně robustní a splňují náročné podmínky na celoroční provoz za všech povětrnostních podmínek. Lišty pro LED pásky do fasády jsou designovým prvkem venkovního nástěnného osvětlení komerčních i rezidenčních budov.

Jaký májí nástěnné LED profily a lišty význam z pohledu osvětlení?

Odpověď je snadná. Nástěnné LED lišty a profily mají estetický a funkční význam. Profily a LED lišty na zeď jsou vyrobeny z kvalitního hliníku, který je lehký, odolný a zároveň výborně odvádí teplo. Odvod tepla a chlazení je nutným předpokladem pro správnou funkci osvětlení a LED pásků instalovaných uvnitř profilu nebo lišty. Dále jsou nosičem komponent pro výrobu komplexních designových nástěnných svítidel jako jsou:

Estetický význam je rovněž velmi důležitý. Kompletně osazené nástěnné LED profily a lišty potřebným příslušenstvím ochrání uvnitř profilu instalovaný LED pásek od prachu, vlhkosti nebo vodě. Nástěnná svítidla z LED profilů jsou navíc minimalistická a designově kompaktní. Do prostor přináší dokonalý světelný zážitek.

Jakou povrchovou úpravu a barvy zvolit pro nástěnné LED profily a lišty?

Dle významu použití nabízíme následující barevné provedení a povrchové úpravy pro rnástěnné LED profily:

 • neeloxované nástěnné LED profily - tato povrchová varianta se využívá především při ohýbání profilů
 • eloxované nástěnné LED profily - matná stříbrná povrchová úprava
 • bílé LED profily na stěnu - estetická varianta, která dokonale splyne s bílou malbou stěny
 • černé LED profily na stěnu - kontrastní estetická varianta
 • individuální lakování dle stupnice RAL

Jak velký světelný výkon zajistí nástěnné LED profily a lišty?

Hliníkové profily pro nástěnné LED osvětlení jsou skvělou náhradou za jakékoliv běžné světlo. Výroba svítidla z profilu nebo lišty nabízí naprostou individualizaci v dosažení požadovaného výsledku. V závislosti na použitých komponentech mohou nástěnné LED profily a lišty plnit funkci doplňkového nebo dekoračního osvětlení s dostatečným světelným výkonem.

Jak náročná je montáž rohových LED profilů a lišt?

Velmi často se uvádí, že montáž profilů, lišt a LED pásků je jednoduchá. Pro profesionála v oboru s potřebným vybavením tomu tak skutečně je. Kutil nebo odborný hobby nadšenec může narazit během montáže na řadu technických výzev. Aby byl výsledek vašeho nástěnného osvětlení perfektní doporučujeme svěřit vaši montáž LED profilů odborníkům.

Jaké jsou délky LED profilů na stěnu profilů a možnosti dopravy?

Pro nástěnné světelné linie pravděpodobně využijete všechny nabízené délky: 1m, 2m a 3m. Nástěnné LED profily 3m délky přepravujme výhradně společností TOPTRANS.

12 položek celkem
C4323PH 3
Novinka
od 509 Kč bez DPH
od 616 Kč
+ další
Kód: A04323N_1
A04106PH 01
Novinka
od 844 Kč bez DPH
od 1 021 Kč
Kód: A04106A_1
LED-lista-nastenna-WERKIN-KLUS-18025LL9016
od 444 Kč bez DPH
od 537 Kč
Kód: A18025A_1
LED-lista-nastenna-LIT-L-KLUS-18033
od 398 Kč bez DPH
od 482 Kč
Kód: A18033N_1
LED-lista-nastenna-HR-OPTI-KLUS-C1844
od 643 Kč bez DPH
od 778 Kč
Kód: A01844A_1
stropni-lista-pro-led-OBIT-KLUS-W4826
od 386 Kč bez DPH
od 467 Kč
Kód: A04826A_1
LED-lista-nastenna-KIDES-KLUS-18031
od 1 323 Kč bez DPH
od 1 601 Kč
Kód: A18031A_1
LED-lista-nastenna-KIDES-DUO-KLUS-18032
od 1 101 Kč bez DPH
od 1 332 Kč
Kód: A18032A_1
LED-lista-nastenna-IKON-KLUS-18013
od 808 Kč bez DPH
od 978 Kč
Kód: A18013A_1
LED-lista-nastenna-IMET-KLUS-18012LL9005
od 807 Kč bez DPH
od 976 Kč
Kód: A18012A_1
IDOL 18014 02
Výprodej
od 965 Kč bez DPH
od 1 168 Kč
Kód: 18014ANODA_1
stropni-lista-pro-led-TEKNIK-ZM-TK-KLUS-C1554
od 295 Kč bez DPH
od 357 Kč
Kód: A01554N_1