LED profily do dlažby a lišty pro LED pásky do obkladu

LED profily do dlažby a lišty pro LED pásky do obkladu jsou speciálním typem hliníkových produktů s nejvyšší kvalitou zpracování. Konstrukčně jsou navrženy tak, aby byly vodotěsné, pochozí, nebo pojezdové s vysokou mírou odolnosti proti poškození. Podlahové lišty pro LED pásky do dlažby nebo profily pro osvětlení obkladu zlepšují celkovou estetiku prostoru a jsou také skvělým funkčním typem osvětlení, který v případě venkovního osvětlení do dlažby zlepšuje orientaci osob v prostoru za zhoršených světelných podmínek.

venkovni-osvetleni-chodnikuled-pasky-do-koupelnyled-pasek-do-obkladusvetla-do zamkove-dlazby

Označují se jako LED lišty do dlažby a profily pro LED pásky do obkladu, ale ve skutečnosti se jedná o kvalitní hliníkové produkty s širokou nabídkou příslušenství, které usnadňuje výrobu svítidel s LED pásky do koupelny, nebo venkovní zámkové dlažby. Není přitom téměř žádné omezení zda použijete lišty a  LED profily do dlažby a obkladu pro instalaci svítidel v interiéru nebo venkovních prostorech, kde je potřebná zvýšená třída krytí IP. Stačí jen správně vybrat požadované komponenty a příslušenství.

#ShowMore#

Jak vybrat LED profily do dlažby a lišty pro LED pásky do obkladu?

Profily a LED lišty do obkladu slouží k výrobě estetického a elegantního osvětlení dlažby, podlahy nebo obkladu v interiéru i venkovních prostorech. Světla zcela zapuštěná v dlažbě nebo obkladu se snadno začlení do designu prostor jehož jsou součástí. Interiérové a venkovní osvětlení dlažby nebo obkladu je neobvyklým architektonickým řešením, které na sebe upoutá pozornost a dodá prostoru nádech luxusu. Po technické stránce umožňují snadnou instalaci LED pásky do dlažby a obkladu za účelem výroby osvětlení včetně nezbytných souvisejících komponent.

Při výběru vhodného profilu nebo lišty do dlažby a obkladu je třeba zvážit jaký účel má osvětlení plnit. Pokud požadujete vysokou svítivost výsledného sestaveného svítidla do dlažby budou pravděpodobně vaší volbou profily pro LED pásky do dlažby s možností montáže dvou a více pásků. Naopak pro dekorativní osvětlení obkladů plně postačují subtilní a menší lišty pro LED pásek do obkladu.

Lišty a profily na LED pásky do dlažby a obkladu mají speciální tvar a design, který se přizpůsobuje instalaci LED osvětlení přímo do dlažebních nebo podlahových materiálů. Pomocí těchto produktů snadno vestavného osvětlení do vybrané podlahové krytiny nebo obkladu stěny. Využijte lišty a LED profily do dlažby pro tyto účely osvětlení:

 • Osvětlení koupelny například jako LED pásek do obkladu nebo dlažby
 • Osvětlení sprchového koutu LED pásky
 • Osvětlení podlahy v koupelně
 • Osvětlení zámkové dlažby LED pásky
 • Venkovní osvětlení cest
Robustnost a mechanickou odolnost a ochranu proti vodě zajišťují potřebné normy:
 • Voděodolnost - IP54, IP66, IP67 v závislosti na vybraném profilu nebo komponentech
 • Vysoká mechanická odolnost - LED profily do dlažby jsou pochozí a pojezdové
 • IK10 Certifikace - některé produkty z naší nabídky splňují tento stupeň ochrany proti nárazu

Jaký májí vestavné LED profily do dlažby nebo obkladu význam?

Odpověď je snadná. LED profily do dlažby a obkladu mají estetický a funkční význam. Jsou vyrobeny z kvalitního hliníku, který je lehký, odolný a zároveň výborně odvádí teplo. Odvod tepla a chlazení je nutným předpokladem pro správnou funkci osvětlení a LED pásků instalovaných uvnitř profilu nebo lišty. Dále jsou LED nosičem komponent pro výrobu komplexních designových svítidel pro osvětlení dlažby a obkladu jako jsou:

Estetický význam je rovněž velmi důležitý. Kompletně osazené LED profily do obkladu a dlažby potřebným příslušenstvím ochrání uvnitř profilu instalovaný LED pásek od prachu, vlhkosti nebo vodě. Osvětlení dlažby pomocí profilů a hliníkových lišt je navíc minimalistické a designově kompaktní. Do prostor přináší dokonalý světelný zážitek.

Jakou povrchovou úpravu a barvy mít LED profily do dlažby?

Dle významu použití nabízíme následující barevné provedení a povrchové úpravy pro lišty a profily k osvětlení dlažby a obkladu.

 • neeloxované LED profily do dlažby - lesklá stříbrná povrchová úprava
 • eloxované LED profily do dlažby - matná stříbrná povrchová úprava, odolná proti mechanickému poškození a korozi
 • individuální lakování dle stupnice RAL

Jak velký světelný výkon zajistí lišty a profily do dlažby?

Profily pro LED osvětlení podlahy nebo stěny z dlažby nebo obkladu jsou skvělou náhradou za jakékoliv běžné světlo. Výroba svítidla nabízí naprostou individualizaci. V závislosti na použitých komponentech mohou LED profily do dlažby plnit následující funkce osvětlení :

 • Ambientní osvětlení koupelny
 • Orientační a noční osvětlení do dlažby

Jak náročná je montáž osvětlení do dlažby a obkladu pomocí LED pásku a lišty?

Velmi často se uvádí, že montáž profilů, lišt a LED pásků je jednoduchá. Pro profesionála v oboru s potřebným vybavením tomu tak skutečně je. Kutil nebo odborný hobby nadšenec může narazit během montáže na řadu technických výzev. U montáže LED profilu do dlažby nebo obkladu se řeší zejména vodotěsnost a kompatibilita komponent pro tento způsob instalace osvětlení. Velmi často jsou pomocné a dokončovací práce spojené s aplikací silikonu. Aby byl výsledek vašeho osvětlení perfektní doporučujeme svěřit vaši montáž schodových profilů a zapojení LED pásků odborníkům.

Jaké jsou délky LED vestavných profilů do obkladu a dlažby včetně možností dopravy?

Pro podlahové světelné linie pravděpodobně využijete všechny nabízené délky: 1m, 2m a 3m. LED profily do dlažby 3m délky přepravujme výhradně společností TOPTRANS.

4 položek celkem
podlahova-lista-pro-led-pasek-HR-ALU-KLUS-B1889
od 134 Kč bez DPH
od 162 Kč
Kód: A01889A_1
HR MAX C1829 02
od 607 Kč bez DPH
od 735 Kč
Kód: A01829A_1
HR MAX T C1827NA 01
od 357 Kč bez DPH
od 432 Kč
Kód: A01827N_1
podlahovy-profil-pro-led-pasek-HR-MAX-TW-KLUS-C1828
od 563 Kč bez DPH
od 681 Kč
Kód: A01828N_1