12V CCT pásky

12V CCT pásky jsou moderním zdrojem osvětlení s velkou modularitou použití a možností individuální změny barevné teploty ve spektru CCT (Correlated Color Temperature) barev. K ovládání teploty světla a jeho intenzity je zapotřebí použít CCT ovladače.

12V CCT LED pásky jsou napájeny pomocí stejnosměrného napětí DC 12V, které nejlépe zajistí moderní a efektivní spínané zdroje. Toto napětí je považováno za bezpečné. CCT LED pásky 12V mají oproti 24V variantě svá pozitiva i drobná technická omezení. Začneme výhodami:

  • Malé moduly/segmenty - 12V CCT LED pásky mají obvykle o polovinu menší segmenty než 24V varianta, proto je krácení CCT pásků na požadovanou délku velmi snadné.
  • Napětí 12V - Umožňuje využit CCT pásky pro osvětlení automobilu.

#showmore#

Mezi nevýhody 12V CCT LED pásků patří:
  • Účinnost a ztrátyPři stejném světelném výkonu budou 12V CCT pásky vyžadovat vyšší proud což může vést ke snížení efektivity osvětlení. Důležité je v tomto ohledu upozornit také na velký úbytek napětí při delších kabelových trasách.
  • Nerovnoměrná intenzita osvětleníPři délce CCT LED pásku 5m a více je znatelný úbytek svítivosti. Tuto vlastnost lze částečně vyřešit napájením CCT pásku na více místech.

Mnoho z uvedených nedostatků řeší velmi oblíbené LED CCT pásky 24V.

1 položek celkem
CCT12240 2265 01
od 238 Kč bez DPH
od 288 Kč
Kód: CCT12240E-24-2265