Vestavné LED profily a zápustné lišty pro LED pásky

Vestavné LED profily a zápustné lišty pro LED pásky jsou speciálním typem hliníkových produktů s nejvyšší kvalitou zpracování. Slouží pro výrobu vestavného a zápustného osvětlení nábytku v dlouhých světelných liniích. Využití mají především v kombinaci s materiály, které umožňují montáž formou vestavby, zapuštění nebo zafrézování. Může se jednat o dřevo, dřevěné nebo MDF desky, sádrokarton a další...

led-lista-vestavnaled-profil-vestavnyled-profil-zapustnyled-pasky-do-skrine

Označují se jako vestavné LED lišty a zápustné profily na LED pásky, ale ve skutečnosti se jedná o kvalitní hliníkové produkty s širokou nabídkou příslušenství k výrobě vestavných svítidel. Není přitom téměř žádné omezení zda použijete lišty nebo LED profily s přesahem pro instalaci svítidel v interiéru nebo venkovních prostorech, kde je potřebná zvýšená třída krytí IP. Stačí jen správně vybrat požadované komponenty a příslušenství.

#showmore#

Jak vybrat vestavné profily a lišty pro LED pásky?

Zápustné LED profily a lišty slouží k výrobě estetického, minimalistického a funkčního vestavného LED osvětlení do truhlářských prvků. Po technické stránce umožňují snadnou instalaci LED pásků včetně nezbytných souvisejících komponent.

V naší produktové nabídce jsou zastoupeny jak vestavné LED lišty tak profily. Hlavním rozdílem mezi těmito produkty je velikost a robustnost zpracování. Vestavné LED profily nabízí možnost osazení více LED pásky s možností dosažení velkého světelného výkonu. Oproti tomu LED lišty k zapuštění do zvoleného materiálu jsou subtilní produkty vhodné spíše pro doplňkové a dekorativní osvětlení. Dále zápustné LED profily a lišty rozdělujeme podle jejich vestavné hloubky na:

Lišty a vestavné profily na LED pásky mají speciální tvar a design, který se přizpůsobuje montáži do stropu i požadavkům osvětlení. Charakteristickým prvkem pro zápustné LED profily nebo lišty jsou takzvané "uši", které vždy dokonale zakryjí vytvořenou drážku k zapuštění lišty nebo profilu. Díky tomu je vyrobené vestavné osvětlení dokonale elegantní a estetické. Pomocí těchto produktů snadno dosáhneme:

  • Osvětlení nábytku LED pásky
  • Vnitřní osvětlení skříně LED pásky
  • Osvětlení pracovní desky kuchyňské linky LED pásky
  • Osvětlení police LED pásky

Velkou výhodou je možnost sestavení svítidel na míru dle přání zadavatele, designéra nebo konstruktéra. Lišty a LED profily do drážky jsou dokonalým architektonickým řešením dekorativního osvětlení a svítidel.

Jaký májí vestavné LED profily do zvoleného materiálu význam?

Odpověď je snadná. Lišty a LED profily vestavné mají estetický a funkční význam. Jsou vyrobeny z kvalitního hliníku, který je lehký, odolný a zároveň výborně odvádí teplo. Odvod tepla a chlazení je nutným předpokladem pro správnou funkci osvětlení a LED pásků instalovaných uvnitř profilu nebo lišty. Dále jsou nosičem komponent pro výrobu komplexních vestavných svítidel jako jsou:

Estetický význam je rovněž velmi důležitý. Kompletně osazené vestavné lišta a vestavné LED profily potřebným příslušenstvím, ochrání uvnitř profilu instalovaný LED pásek od prachu, vlhkosti nebo vodě. Svítidla z LED profilů jsou navíc minimalistická a designově kompaktní. Osvětlení nábytku a dalším prvkům interiéru přináší dokonalý světelný zážitek.

Jakou povrchovou úpravu a barvy mít vestavné LED lišty a profily?

Dle významu použití nabízíme následující barevné provedení a povrchové úpravy pro lišty a LED profily k zapuštění do zvoleného materiálu:

  • eloxované LED profily vestavné - matná stříbrná povrchová úprava
  • bílé LED profily vestavné - estetická varianta
  • černé LED profily vestavné - kontrastní estetická varianta
  • individuální lakování dle stupnice RAL

Jak velký světelný výkon zajistí vestavné LED profily a lišty?

Profily pro vestavné LED osvětlení jsou skvělou náhradou za jakékoliv běžné přisazené světlo. V závislosti na použitých komponentech mohou vestavné LED profily mohou plnit funkci doplňkového nebo dekoračního osvětlení.

Jak náročná je montáž vestavných LED profilů a lišt?

Velmi často se uvádí, že montáž profilů, lišt a LED pásků je jednoduchá. Pro profesionála v oboru s potřebným vybavením tomu tak skutečně je. Kutil nebo odborný hobby nadšenec může narazit během montáže na řadu technických výzev. Pro vestavné LED profily a lišty je nutné předem připravit ve zvoleném materiálu drážku, do které se následně profil nebo lišta vloží. Drážku nejlépe vytvoříme frézkou nebo CNC strojem. Aby byl výsledek vašeho osvětlení perfektní doporučujeme svěřit montáž vestavných LED profilů odborníkům.

Jaké jsou délky LED vestavných profilů a možnosti dopravy?

Pro vestavné světelné linie pravděpodobně využijete všechny nabízené délky: 1m, 2m a 3m. Vestavné LED profily 3m délky přepravujme výhradně společností TOPTRANS.

8 položek celkem
led-profil-vestavny-MICRO-NK-KLUS-C1587K7
od 119 Kč bez DPH
od 144 Kč
Kód: A01587A_1
led-profil-vestavny-PDS-NK-KLUS-C1588K7
od 117 Kč bez DPH
od 141 Kč
Kód: A01588A_1
led-profil-vestavny-POR-KLUS-B6144
od 172 Kč bez DPH
od 208 Kč
Kód: A06144A_1.05
led-profil-vestavny-OPAC-30-KLUS-B6164LL9016
od 162 Kč bez DPH
od 196 Kč
Kód: A06164A_1
C4323PH 3
Novinka
od 461 Kč bez DPH
od 558 Kč
+ další
Kód: A04323N_1
stropni-lista-pro-led-OBIT-KLUS-W4826
od 350 Kč bez DPH
od 423 Kč
Kód: A04826A_1
A04195PH 01
od 800 Kč bez DPH
od 968 Kč
Kód: A04195A_1
stropni-lista-pro-led-LARKO-KLUS-B5552LL9005
od 336 Kč bez DPH
od 407 Kč
Kód: A05552A_1