Sádrokartonářské práce

Děkujeme za váš zájem o naše sádrokartonářské práce. Z důvodu vytížení našeho realizačního týmu nabízíme níže uvedené činnosti pouze v souvislosti s našimi LED profily do sádrokartonu a jejich montáží za účelem výroby svítidel. Pro více informací navštivte sekci navštivte sekci inspirace osvětlení a našich dovedností.

Jsme spolehlivým partnerem pro veškeré montáže sádrokartonu a sádrokartonářské práce. Základy práce se sádrokartonem se chlubí téměř každý kutil, je však dobré tak esteticky důležitý prvek suché výstavby svěřit opravdovým profesionálům. Náš tým sádrokartonářů je odborně proškolen a je připraven vám pomoci v těchto oblastech:

  • Montáž sádrokartonového stropu
  • Snížení stropu sádrokartonem
  • Montáž sádrokartonu na trámy
  • Montáž sádrokartonové příčky
  • Montáž ocelové zárubně do sádrokartonu

Potrpíme si na kvalitě odvedené práci, proto jsou naše sádrokartonové podhledy, příčky nebo kastlíky vždy na vysoké technické i řemeslné úrovni. Používáme moderní vybavení s odsáváním prachu, které navíc zvyšuje efektivitu práce. Způsobů jak využít sádrokarton je v zásadě několik.

K čemu se využívá sádrokarton?

Sádrokartonové desky se využívají v interiéru při interiérových úpravách novostaveb, nebo při rekonstrukcích stávajících prostor. Sádrokarton může plnit roli designovou při snížení stropu podhledem nebo při stavbě kastlíků a nik. Z funkčního hlediska přináší usnadnění pro realizaci rozvodu elektroinstalace topení i klimatizace.

Jaké druhy sádrokartonu jsou běžně dostupné a k jakému účelu jsou vhodné?

Pro jednoduchost jsou sádrokartonové desky označeny barvou na svrchní části kartonu. Běžné sádrokartonové desky jsou:

  • Sádrokarton bílý (RB -Typ A) - jedná se o standardní sádrokartonovou desku. Používá se především tam, kde na konstrukci a vlastnosti sádrokartonového podhledu nebo příčky nejsou kladeny žádné speciální nároky. Dle normy ČSN EN 520 je značen jako Typ A.
  • Červený sádrokarton RF (DF) - je charakteristický svou zvýšenou protipožární odolností. Červený protipožární sádrokarton naleznete nejčastěji využití v konstrukcích náročných na požadavky z hlediska požární odolnosti. Zpravidla se jedná převážně o komerční objekty. Lze je přirovnat k hasícímu přístroji. V případě požáru dokážou vyloučit až 1,5l vody na 1m2.
  • Zelený sádrokarton (RBI - H2)sádrokarton zelený se vyznačuje impregnací, která zaručuje zvýšenou odolnost proti vzdušné vlhkosti. Typickým požitím zelené sádrokartonové desky je koupelna, sprchový kout, nebo kuchyň).
  • Modrý sádrokarton MA (DF) - Jedná se o akustické sádrokartonové desky pomocí kterých lze při vhodné skladbě docílit lepší zvukové neprůzvučnosti než u klasického zděného zdiva. Tento typ desek také splňuje požadavky na zvýšenou požární ochranu

Montáž sádrokartonu na strop

Montáž SDK stropu je známá pod pojmy jako snížení stropu sádrokartonem nebo montáž SDK podhledu. Tento typ montáže sádrokartonu patří mezi nejrozšířenější. Jeho předností je jednoduchost montáže, výsledný moderní vzhled a nízká cena. V kombinaci s naší výrobou osvětlení do sádrokartonu se skutečně může jednat o mimořádný prvek interiérového designu. Speciální využití má sádrokarton také v podkroví. V současnosti se bez sádrokartonu neobejde téměř žádná podkrovní stavba. Jako samozřejmost můžeme po stavbě sádrokartonového podhledu nabídnou malířské služby pro perfektní finální vzhled a komplexnost dodávky služeb. 

Stavba sádrokartonové příčky

Řešíte interiérové úpravy a potřebujete rozdělit nebo předělit místnost? Mezi nejednoduší a nejrychlejší způsob patří zhotovení sádrokartonové příčky. Konstrukce ze sádrokartonu je nenosná a samonosná. Díky suché výstavbě se vyhneme zdění a navíc vhodná skladba sádrokartonové příčky a zároveň také správně navržená tloušťka sádrokartonové příčky pozitivně ovlivní požární odolnost, nebo akustickou izolaci. V porovnání s cihlovou zdí je stavba sádrokartonové příčky mnohem efektivnější. Šetří čas, prostor i peníze. SDK stěna je při stejné vzduchové neprůzvučnosti 2x tenčí než cihlová zeď. Rovněž sádrokartonová příčka s dveřmi je pro naše montážníky snadnou záležitostí a přirozeným typem stavby příčky nebo stěny ze sádrokartonu. 

Jak dlouho trvají sádrokartony v bytě nebo domě?

Délka provedení stavby sádrokartonů je úměrná složitosti velikosti a členění objektu. Montáž sádrokartonového stropu nebo podhledu v bytě trvá cca 4-5dnů. Sádrokartony v rodinném domě trvají přibližně 10-14dní.

Ptáte se jaký je náš ceník sádrokartonářských prací?

Stejně jako u délky provedení zaleží i zde na zadání investora a celkové náročnosti díla. Berte prosím zde uvedené ceny jako orientační. Přesnou kalkulaci provedeme dle obhlídky místa stavby a konzultace s investorem.

Sádrokartonový podhled  ( m2 )

SDK podhled  jednoduše opláštěný 1xGKB 12,5mm ( bílá deska ) od 470,- Kč/m2
SDK podhled  jednoduše opláštěný 1xGKBi 12,5mm ( zelená deska ) od 565,- Kč/m2
SDK podhled  jednoduše opláštěný 1xGKF 12,5mm ( protipožární ) od 560,- Kč/m2
SDK podhled  jednoduše opláštěný 1xGKF 15mm od 580,- Kč/m2

 

Sádrokartonové příčky ( m2 )

SDK příčka  oboustranně opláštěná 75mm GKB 12,5mm od 590,- Kč/m2
SDK příčka  oboustranně opláštěná 100mm GKB 12,5mm od 600,- Kč/m2
SDK příčka  oboustranně opláštěná 125mm GKB 12,5mm od 620,- Kč/m2

 

Jaká je záruka na provedené sádrokartonářské práce?

Na naši práci poskytujeme standardně rozšířenou záruku 36 měsíců. U materiálu se držíme záruky kterou poskytuje výrobce, standardně 24měsíců.

Sádrokartony Praha a Středočeský kraj

Jsme firma situovaná v Praze. Nejblíže to tedy přirozeně máme k zákazníkům z hlavního města a nejbližšího okolí. V případě rozsáhlých projektů spojených například s výrobou osvětlení do sádrokartonu jsme připraveni naše služby poskytovat v rámci celé ČR.

 

#zavolejte#

 

Těšíme se na vaši poptávku, tým Luxifer | LXF.cz

mceclip0-3a