ZigBee ovladače LED pásků a stmívače osvětlení

ZigBee ovladače LED pásků a stmívače osvětlení jsou sofistikované elektronické jednotky k řízení osvětlení. ZigBee je standardizovaný bezdrátový komunikační protokol k vytvoření robustní a spolehlivé sítě pro ovládání svítidel, senzorů, termostatů a dalších elektrozařízení.

zigbee-stmivaczigbee-led-pasekzigbee-vypinaczigbee-spinac

Zigbee ovladače umožňují ovládat, řídit a stmívat LED pásky, stejně jako běžná svítidla a malé elektrospotřebiče. Tyto ovladače rozšiřují funkce a otevírají nové možnosti k řízení LED pásků a svítidel. Jedná se například o úpravu jasu nebo chromatičnosti, mixování barev, tvorbu efektů a zón osvětlení.

#showmore#

Jak vybrat ZigBee ovladače LED pásků a stmívače osvětlení?

Výběr správného Zgbee ovladače, stmívače nebo spínače vždy závisí na konkrétních potřebách. Nabídka Zigbee jednotek pro řízení osvětlení  je velmi široká a modulární. Snadno pokryje scénáře spínání nebo stmívání svítidel na 230V stejně jako řízení LED pásků pomocí:

Jednotlivé typy a a provedení Zigbee jednotek se mezi sebou liší také funkcemi. Při výběru vhodného ovladače je správné nejprve specifikovat požadavky na očekávanou funkčnost a produktový design. Zvažte, zda potřebujete jednoduché zapínání a vypínání, stmívání, změnu barev, programování scén. Dle těchto požadavků snáze vyberete vhodný model pro svůj projekt osvětlení.

Na jakém principu funguji ZigBee ovladače LED pásků a stmívače osvětlení?

ZigBee je bezdrátový komunikační protokol navržený pro aplikace Smart Home. Zigbee ovladače, senzory, termostaty a další periferie jsou spolehlivým řešením pro řízení chytrých domů, bytů nebo komerčních objektů menšího a středního rozsahu. Díky své funkcionalitě a vlastnostem umožňuje efektivní využití světla a snižování energetických nákladů.

  • Zigbee bezdrátový přenos je navržen s ohledem na malou spotřebu energie, což umožňuje používání zařízení na baterie. Baterie v zařízení mají přitom dlouhou výdrž.
  • Bezdrátový Zigbee protokol je navržen pro spolehlivou komunikaci mezi zařízeními. Využívá MASH technologii, proto mohou zařízení komunikovat přímo s dalšími zařízeními v dosahu. Navíc zahrnuje Zigbee protokol bezpečnostní mechanismy, které chrání komunikaci a data před neoprávněným přístupem.
  • Se zařízeními využívající Zigbee protokol můžete dosáhnout vysoké hustoty zařízení v síti, což může být užitečné při větších projektech Smar Home.

Pro spolehlivost a uživatelskou přívětivost jsou ZigBee ovladače LED pásků a stmívače osvětlení oblíbeným řešením v projektech Smart Home nebo centrálního řízení budov. Jedná se o produkty pro hobby nadšence i profesionály v oboru.

8 položek celkem
ZigBee-stmivac-LED-pasku-Sunricher-5x4A-(SR-ZG1029-5C)
877 Kč bez DPH
1 061 Kč
Kód: SR-ZG1029-5C
Zigbee stmívač LED osvětlení 230V Sunricher 400W
1 161 Kč bez DPH
1 405 Kč
Kód: SR-ZG9101SAC-HP
15140 zigbee led stmivac sunricher 1x8a sr zg9101cs
848 Kč bez DPH
1 026 Kč
Kód: SR-ZG9101CS
ZigBee dálkové ovládání Sunricher - 4 zóny
1 478 Kč bez DPH
1 788 Kč
Kód: SR-ZG2819SDIM
ZigBee dálkové CCT ovládání Sunricher - 4 zóny
1 133 Kč bez DPH
1 371 Kč
Kód: SR-ZG2819SCCT
ZigBee dálkové RGBW ovládání Sunricher - 4 zóny
2 220 Kč bez DPH
2 686 Kč
Kód: SR-ZG2819S
ZigBee dálkové RGBWW ovládání Sunricher - 4 zóny
1 046 Kč bez DPH
1 266 Kč
Kód: SR-ZG2868
ZigBee spínač 230V Sunricher 400W
1 310 Kč bez DPH
1 585 Kč
Kód: SR-ZG9101SAC-HP-SWITCH