SLIM zdroj 24V 100W POS

Kód: FTPC100V24-S
728 Kč / ks 602 Kč bez DPH
Ihned k odeslání
Můžeme doručit do:
23.7.2024
 • DC 24 V spínaný zdroj s vysokou efektivitou provozu
 • Pasivní chlazení vzduchem
 • Spolehlivý zdroj ve SLIM provedení - podlouhlý tvar

Detailní informace

Detailní popis produktu

SLIM zdroj 24V POS FTPC100V24-S je kvalitní spínaný zdroj, který je vybaven moderními technologiemi a elektronikou. Jeho technický a produktový design je navržen pro napájení LED pásků nebo prvků průmyslové a domácí automatizace. Je vhodný pro stejnosměrné napájení nízkonapěťových elektronických zařízení. Tento lehký a kompaktní 24V SLIM LED zdroj je vhodný pro evropské napájecí sítě (180-264 V AC). Na výstupu nabízí hodnoty:

 • napětí: DC 24 V
 • proud: 4,17 A
 • výkon: 100 W

Produktový a technický design jej předurčují také jako ideální napájecí zdroj pro LED pásky 24V v instalacích osvětlení, kde jsou vyžadovány kompaktní rozměry a spolehlivost. Štíhlé SLIM provedení je vhodné pro výrobu svítidel společně s LED profily, které jsou vyrobeny s možností umístění zdroje do své vnitřní části.

Napájecí zdroj pro SLIM pásky 24V FTPC100V24-S je nositelem vysoké technické kvality zpracování a použitých elektronických komponent. Termoplastové šasi zajišťuje pasivní chlazení a ochranu zdroje dle třídy krytí IP20. Společnost POS je respektovaným evropským výrobcem napájecích zdrojů s řadou skvělých funkcí, vysokou efektivitou a spolehlivostí provozu.

Napěťový zdroj 24V pro SLIM pásky POS FTPC100V24-S je spínaný zdroj s vysokou účinností 90% a řadou pokročilých funkcí:

 • Ochrana proti přetížení
 • Ochrana proti zkratu
 • Ochrana proti přepólování
 • Ochrana proti překročení provozní teploty (-20 až +45 °C)
 • MM - schválení pro použití v nábytku a truhlářských prvcích
 • PFC - (Power Factor Correction) vysoká korekce účiníku, minimálně zatěžuje rozvodnou síť a snižuje spotřebu
 • SELV - (Separated Extra Low Voltage) je bezpečnostní norma, která stanovuje maximální bezpečnou úroveň pro elektrická zařízení v oblasti nízkého napětí. Podle této normy musí být zdroj napájecího napětí oddělen od zbytku elektrického obvodu, takže existuje minimální riziko elektrického úrazu elektrickým proudem

SLIM zdroj 24V POS FTPC100V24-S doporučujeme také pro PWM (Pulse Width Modulation) stmívání SLIM pásků 24V pomocí LED ovladače. Stmívání PWM (Pulse Width Modulation) je velmi tiché. Rušivé zvuky, které jsou pro tento typ stmívání typické jsou na téměř neslyšitelné úrovni.

Montáž

Napájecí SLIM zdroj 24V POS FTPC100V24-S je interiérový zdroj určený k zabudování do rozvodných skříní nebo k přisazení na zvolené materiály. Pro připojení kabeláže je připravena šroubovací svorkovnice. Montáž a zapojení by měl provádět pouze kvalifikovaný odborník s potřebným osvědčením. Pro usnadnění montáže využijte svorky a přívodní kabely na 230V.

Upozornění

Spínané zdroje vyžadují z pohledu zajištění spolehlivosti a dlouhé životnosti výkonovou rezervu. Doporučení výrobců je 20% rezerva pro rezidenční projekty a 30% výkonová rezerva pro komerční provozy, kde se očekává provoz osvětlení na úrovní 12h / 7 dní.

Vlastnosti

Použití

 • SLIM zdroj 24V pro LED pásek

Technický výkres

FTPC100V12-S_tec

Doplňkové parametry

Kategorie: 24V - LED zdroje spínané
Záruka: 2 roky
IP krytí: IP20 - interiérový (bez krytí)
výstupní napětí: 24 V
výstupní výkon: ≤ 100 W
řada: FTPC-S
instalace: dle normy MM (do nábytku)
další funkce: SLIM zdroj (vhodné do LED profilu), tiché zdroje při stmívání LED stmívačem, SELV (zvýšená bezpečnost zdroje)
typ zdroje: napětový CV (constant voltage)
výrobce: POS
rozměry (d/š/v): 321 x 30 x 18,5 mm
vstupní napětí: 180 - 264 VAC / 47 - 63 Hz
krytí: IP20
maximální proudové zatížení: 4,17 A
výstupní napětí: 24 VDC
maximální výstupní výkon: 100 W
náběhový proud (studený start): 75 A (230 VAC)
účiník: 0,9 (230 VAC)

video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: